O nas
Aktualności
Za nami
TKB w Żywcu
Wyszehradzki Karnawał
Zimowy 2013
Konkursy
Kalendarz imprez
Kluby – rozkłady zajęć
Klub Papiernik
Klub Ogródek
Klub Akwarium
Klub Globik
Amfiteatr
Fotogalerie
Zespoły
Zarezerwuj bilet
Wakacje i ferie
Ogłoszenia-przetargi

Rozkłady zajęć w MCK
KLUB PAPIERNIK

Klub Środowiskowy MCK ul. Ks. Pr.St. Słonki 31, 34-300 Żywiec tel. 033 475 66 86
KIEROWNIK KLUBU - mgr LILIANNA PLEŃKOWSKADZIECIĘCA GRUPA FILATELISTYCZNA

Dzieci poznają historię filatelistyki, zbierają znaczki, wymieniają sie nimi, na każde spotkanie przynoszą swoje klasery.

To hobby polegającą na kolekcjonowaniu wszelkiego rodzaju wydawnictw pocztowych - znaczków, kart, kopert., jest to najmłodsza grupa w kraju. Poczta Polska - Oddział w Żywcu objęła Dziecięcą Grupę opieką - przekazuje pięknie wydane kolekcje znaczków i specjalne edycje (opieka Pani Zofii Zuzak). Prowadzący: Włodzimier Gowin, Jerzy Latasz, Adam Cimała)

Rytmika dla dzieci od 4 lat jest wszechstronną metodą słuchowo - ruchową, ściśle powiązaną z muzyką, a pierwszym etapem jej kształcenia jest wyrobienie u dzieci koordynacji słuchowo – ruchowej, poprzez ćwiczenia, poznawanie dźwięków muzyką, : ich wysokości, czasu trwania oraz kształcenie umiejętności precyzyjnego odtwarzania rytmu, poczucia tempa, metrum itp. Muzyka przyczynia się do kształtowania dziecięcej wyobraźni. Jest nie tylko źródłem radości, ale także ukojenia i odprężenia. Dlatego też w wychowaniu dzieci coraz częściej stosuje się ćwiczenia muzyczno-ruchowe.

Grupa taneczna „GWIAZDECZKI”
Dzieci uczą się podstawowych kroków tańca towarzyskiego i na ich bazie tworzony jest układ taneczny przygotowywany na estradowe występy.
Uczestnicy uczą się pracy w grupie, współdziałania i wzajemnego pomagania sobie, a efektem końcowym jest występ dla rodziców, pokonanie niepewności i lęku przed sceną.

Grupy tańca nowoczesnego
Dzieci i młodzież poznają nowoczesne kroki taneczne - oraz podstawy tańca towarzyskiego - figury, na bazie, których tworzą nowe projekty taneczne o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy zajęć uczą sie pracy w grupie, wzajemnego szacunku i współdziałania, pomocy, pokonywania własnej niepewności związanej z prezentacją przed innymi
Zajęcia prowadzone są na sali klubu "Papiernik". Obecnie działają grupy taneczne „BALANS MINI”, „BALANS” . Prowadzący: Ewa Bąk

Zajęcia plastyczne
Dzieci od 4 lat poznają różnorodne techniki plastyczne. Bawią się kolorem, kompozycją. Rozwijają swój warsztat małego artysty. Uczestniczą w rozmaitych konkursach plastycznych o różnej randze i szczeblach, traktują to jako bardzo miła zabawę.
Zajęcia plastyczne pobudzają dzieci w zakresie spostrzegawczości, kształtują ich myślenie, uwagę i rozpoznawania kształtu, rozwijania wyobraźni i własnej ekspresji twórczej. Uczą współdziałania z innymi dziećmi i osobami dorosłymi co jest bardzo trudne dla niektórych uczestników.

Malarstwo na szkle
Zajęcia związane są z regionalizmem i tradycją Żywiecczyzny i mają na celu przekazanie kolejnym uczestnikom zajęć naszej tradycji, jako wiecznie żywego zwyczaju plastycznego występującego w kręgu sztuki żywieckiej
Uczestnicy zajęć poznają tradycyjna sztukę malowania ma szkle, samodzielnie wykonują prace -począwszy od szkiców po efekt końcowy, prace te są wysyłane na konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe, a ich autorzy zostają często nagradzani.

Zwyczaj wykonywania obrazów na szkle zadomowił się najlepiej na Śląsku i na Podhalu, można domniemywać, że tam, gdzie w pobliżu były huty szkła lub przybywali wędrowni handlarze. Wyrób obrazów wymagał sporych umiejętności, trzeba było samodzielnie przygotować spoiwo, farby kryjące, opanować szczególny cykl malowania. Malarstwo na szkle rządzi się innymi prawami niż malarstwo tradycyjne. Malowidło umieszczano na odwrotnej tafli szkła. Najpierw powstały takie elementy jak róż na policzkach, wypełnienie szat, później ręce, suknie, a na końcu tło. Następnie określone elementy pokrywa się warstwą farby prześwitującej i dopiero później – warstwą farby kryjącej. Charakteryzowały się żywą kolorystyką, dlatego bardzo chętnie ozdabiano nimi domy.

Grafika warsztatowa - linoryt
Linoryt jest jedną z najpopularniejszych technik graficznych stosowanych w dwudziestym wieku. Jako płytę stosuje się wycinek linoleum. Rysunek wycina się w linoleum nożyczkami, dłutkami itp., a następnie po pokryciu farbą nie wyciętych części wypukłych wykonuje się odbitkę. Dzięki miękkości materiału cięcia są zwykle dosyć szerokie. Linoryty mogą mieć różnorodny charakter - od kontrastowych powierzchni czarno-białych do drobnych elementów linearnych.Na powierzchnię płytki nanosi się rysunek, a później wycina za pomocą różnego rodzaju noży i dłutek. Aby uzyskać czarny rysunek na białym tle, trzeba pogłębić całe tło pozostawiając wypukłe linie rysunku. Dla uzyskania odwrotnego efektu - białego rysunku na czarnym tle - wystarczy pogłębić linie rysunku i pozostawić wypukłe tło. Wypukłe części płytki pokrywa się farbą drukarską, nakłada papier i odbija na prasie ręcznej. Jeśli nie ma prasy można wykonać odbitkę mocno pocierając położony na linoleum papier.

Origami przestrzenne
We współczesnej Japonii origami jest jednym z elementów wychowania dzieci. Sztuka ta ma na świecie wielu zwolenników, tworzących takie organizacje, jak np. OUSA (istniejące od 1980 roku, najpierw jako Amerykańskie Centrum Origami, a następnie, od 1994 roku, Origami-USA), czy BOS (Brytyjskie Stowarzyszenie Origami, założone w 1967 roku).
Jedną z odmian origami, która odeszła od tradycyjnego założenia składania tylko z pojedynczego kwadratowego arkusza papieru, jest origami modułowe. Większość modeli modułowych przedstawia bryły geometryczne o wysokiej symetrii. Składa się je z wielu identycznych lub podobnych modułów, zaś każdy moduł jest składany z osobnego arkusza papieru. Liczba modułów wchodzących w skład modelu może wynosić od zaledwie dwóch (czworościan foremny) do kilkuset a nawet więcej (np. złożone bryły przypominające kształtem fulereny). Prowadzący: Katarzyna Kruszecka

Tenis stołowy
Zajęcia realizowane są 2 razy w tygodniu w salach klubu „Papiernik” dla dzieci od5 lat
Dzieci i młodzież szkolna pod fachową opieką trenera Jerzego Schreibera uczą się techniki gry w tenisa stołowego, podnoszą swoją samoocenę, uczą się wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez ruch i prawdziwą rywalizację opartą na szacunku do przeciwnika.
Kontynuacją zajęć jest uczestniczenie najlepszych zawodników w klubie sportowym „Anders”.
Uczestnicy w turniejach tenisa stołowego zajmują często czołowe miejsca ,co jest nieraz dla nich niezwykłym przeżyciem i nagrodą za żmudne godziny treningu.odpłatnie:

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
Warsztaty będą odbywać się w formie zabawy, proste wypowiedzi oraz gry pozwolą na uruchomienie u dzieci zdolności naśladowczych . Na zajęciach wykorzystywane będą gry i zabawy dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Aby nauka była łatwa i przyjemna lektor poprowadzi zajęcia w języku angielskim z wykorzystaniem metod aktywizujących (piosenki, wierszyki, drama) oraz z użyciem materiałów audio i kart obrazkowych. Wykorzystana zostanie także metoda TPR (Total Physical Response- reagowaniem całym ciałem).

Zapisy i informacje: 698435028 lub sjo.proang@gmail.com


AKADEMIA MAŁYCH NAUKOWCÓW

to rodzaj uniwersytetu dziecięcego. Jest to cykl warsztatów edukacyjnych, podczas których budzimy drzemiący w dzieciach potencjał i stymulujemy ich zdolność do nauki. Pokazujemy naszym małym i większym studentom, że nauka może być ciekawa i interesująca. Odkrywamy przed nimi wiele tajemnic otaczającego nas świata. Pobudzamy ich zainteresowania oraz naturalną chęć eksperymentowania i poznawania zjawisk przyrodniczych, fizycznych, chemicznych. Eksplorujemy również przeszłość wprowadzając dzieci w świat ginących zawodów czy przybliżając w ciekawy sposób historie starożytnych cywilizacji.
Zajęcia maja charakter interaktywny, empiryczny i zabawowy. Oprócz pokazu prowadzonego przez animatora, dzieci same doświadczają, eksperymentują z różnymi pomocami edukacyjnymi, dostępnymi podczas warsztatów. Poprzez odpowiedni dobór słownictwa docieramy z naszą wiedzą nawet do najmłodszych dzieci. Sposób przekazania wiedzy i jej zakres, jak również rodzaj doświadczeń jest dopasowany do poziomu każdej grupy wiekowej. Warsztaty prowadzą certyfikowani trenerzy sieci Doświadczanie Świata.
Przykładowe tematy zajęć Akademii Młodych Naukowców:
1. Czy Ziemia jest największym magnesem?
2. Czy w próżni możemy żyć?
3. Dlaczego ciasto rośnie jak na drożdżach?
4. Jakie tajemnice kryje jajko?
5. Domek ekologiczny – jak żyć w zgodzie z naturą?
6. Czy powietrze można zobaczyć?
7. Dlaczego zawodnicy Sumo kucają?
8. Świat bąbelków – dwutlenek węgla.
9. Burza z piorunami – dlaczego włosy dęba stają?
10. Jak to z papierem czerpanym było?
11. Jak można zobaczyć dźwięk?
12. Czy wszystkie cukry są słodkie?


Zapisy i informacje: Szkoła Prestige; 33 860 43 60; 605 760 480Ze względów organizacyjnych prosimy o systematyczne uczestnictwo dzieci
w zajęciach prowadzonych przez instruktorów.


 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
ROZKŁAD ZAJĘĆ

Powrót
2014-08-23
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ W AMFITEATRZE W ŻYWCU
2014-08-29
MĘSKIE GRANIE 2014 W ŻYWCU
2014-09-20
KABARET JURKI
Copyright 2007 by Miejskie Centerum Kultury w Żywcu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Projektowanie stron: TENiT Internet