O nas
Aktualności
Za nami
TKB w Żywcu
Wyszehradzki Festiwal Kolęd 2015
Regulaminy
Konkursy
Kalendarz imprez
Kluby – rozkłady zajęć
Klub Papiernik
Klub Ogródek
Klub Akwarium
Klub Globik
Amfiteatr
Fotogalerie
Zespoły
Zarezerwuj bilet
Wakacje i ferie
Ogłoszenia-przetargi
Rozkłady zajęć w MCK
KLUB PAPIERNIK

Klub Środowiskowy MCK ul. Ks. Pr.St. Słonki 31, 34-300 Żywiec tel. 033 475 66 86
KIEROWNIK KLUBU - mgr LILIANNA PLEŃKOWSKADZIECIĘCA GRUPA FILATELISTYCZNA
Dzieci poznają historię filatelistyki, zbierają znaczki, wymieniają sie nimi, na każde spotkanie przynoszą swoje klasery.
To hobby polegającą na kolekcjonowaniu wszelkiego rodzaju wydawnictw pocztowych - znaczków, kart, kopert. Jest to najmłodsza grupa w kraju. Poczta Polska - Oddział w Żywcu objęła Dziecięcą Grupę opieką - przekazuje pięknie wydane kolekcje znaczków i specjalne edycje (opieka Pani Zofia Zuzak).
Prowadzący: Włodzimier Gowin, Jerzy Latasz, Adam Cimała)

GRUPA TANECZNA „ISKIERKI”
Dzieci uczą się podstawowych kroków tańca towarzyskiego i na ich bazie tworzony jest układ taneczny przygotowywany na estradowe występy.
Uczestnicy uczą się pracy w grupie, współdziałania i wzajemnego pomagania sobie, a efektem końcowym jest występ dla rodziców, pokonanie niepewności i lęku przed sceną.

GRUPY TAŃCA NOWOCZESNEGO
Dzieci i młodzież poznają nowoczesne kroki taneczne - oraz podstawy tańca towarzyskiego - figury, na bazie, których tworzą nowe projekty taneczne o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy zajęć uczą sie pracy w grupie, wzajemnego szacunku i współdziałania, pomocy, pokonywania własnej niepewności związanej z prezentacją przed innymi
Zajęcia prowadzone są na sali klubu "Papiernik". Obecnie działają grupy taneczne „BALANS MINI”, „BALANS” GIMNAZJALNA GRUPA TANECZNA
Prowadzący: Ewa Bąk

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Dzieci od 4 lat poznają różnorodne techniki plastyczne. Bawią się kolorem, kompozycją. Rozwijają swój warsztat małego artysty. Uczestniczą w rozmaitych konkursach plastycznych o różnej randze i szczeblach, traktują to jako bardzo miła zabawę.
Zajęcia plastyczne pobudzają dzieci w zakresie spostrzegawczości, kształtują ich myślenie, uwagę i rozpoznawania kształtu, rozwijania wyobraźni i własnej ekspresji twórczej. Uczą współdziałania z innymi dziećmi i osobami dorosłymi co jest bardzo trudne dla niektórych uczestników.

MALARSTWO NA SZKLE
Zajęcia związane są z regionalizmem i tradycją Żywiecczyzny i mają na celu przekazanie kolejnym uczestnikom zajęć naszej tradycji, jako wiecznie żywego zwyczaju plastycznego występującego w kręgu sztuki żywieckiej
Uczestnicy zajęć poznają tradycyjna sztukę malowania ma szkle, samodzielnie wykonują prace -począwszy od szkiców po efekt końcowy, prace te są wysyłane na konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe, a ich autorzy zostają często nagradzani.
Zwyczaj wykonywania obrazów na szkle zadomowił się najlepiej na Śląsku i na Podhalu, można domniemywać, że tam, gdzie w pobliżu były huty szkła lub przybywali wędrowni handlarze. Wyrób obrazów wymagał sporych umiejętności, trzeba było samodzielnie przygotować spoiwo, farby kryjące, opanować szczególny cykl malowania. Malarstwo na szkle rządzi się innymi prawami niż malarstwo tradycyjne. Malowidło umieszczano na odwrotnej tafli szkła. Najpierw powstały takie elementy jak róż na policzkach, wypełnienie szat, później ręce, suknie, a na końcu tło. Następnie określone elementy pokrywa się warstwą farby prześwitującej i dopiero później – warstwą farby kryjącej. Charakteryzowały się żywą kolorystyką, dlatego bardzo chętnie ozdabiano nimi domy.

GRAFIKA WARSZTATOWA – LINORYT
Linoryt jest jedną z najpopularniejszych technik graficznych stosowanych w dwudziestym wieku. Jako płytę stosuje się wycinek linoleum. Rysunek wycina się w linoleum nożyczkami, dłutkami itp., a następnie po pokryciu farbą nie wyciętych części wypukłych wykonuje się odbitkę. Dzięki miękkości materiału cięcia są zwykle dosyć szerokie. Linoryty mogą mieć różnorodny charakter - od kontrastowych powierzchni czarno-białych do drobnych elementów linearnych.Na powierzchnię płytki nanosi się rysunek, a później wycina za pomocą różnego rodzaju noży i dłutek. Aby uzyskać czarny rysunek na białym tle, trzeba pogłębić całe tło pozostawiając wypukłe linie rysunku. Dla uzyskania odwrotnego efektu - białego rysunku na czarnym tle - wystarczy pogłębić linie rysunku i pozostawić wypukłe tło. Wypukłe części płytki pokrywa się farbą drukarską, nakłada papier i odbija na prasie ręcznej. Jeśli nie ma prasy można wykonać odbitkę mocno pocierając położony na linoleum papier.

ORIGAMI PRZESTRZENNE
We współczesnej Japonii origami jest jednym z elementów wychowania dzieci. Sztuka ta ma na świecie wielu zwolenników, tworzących takie organizacje, jak np. OUSA (istniejące od 1980 roku, najpierw jako Amerykańskie Centrum Origami, a następnie, od 1994 roku, Origami-USA), czy BOS (Brytyjskie Stowarzyszenie Origami, założone w 1967 roku).
Jedną z odmian origami, która odeszła od tradycyjnego założenia składania tylko z pojedynczego kwadratowego arkusza papieru, jest origami modułowe. Większość modeli modułowych przedstawia bryły geometryczne o wysokiej symetrii. Składa się je z wielu identycznych lub podobnych modułów, zaś każdy moduł jest składany z osobnego arkusza papieru. Liczba modułów wchodzących w skład modelu może wynosić od zaledwie dwóch (czworościan foremny) do kilkuset a nawet więcej (np. złożone bryły przypominające kształtem fulereny).
Prowadzący: Katarzyna Kruszecka

TENIS STOŁOWY
Zajęcia realizowane są w salach klubu „Papiernik” dla dzieci od 5 lat. Dzieci i młodzież szkolna pod fachową opieką trenera Jerzego Schreibera uczą się techniki gry w tenisa stołowego, podnoszą swoją samoocenę, uczą się wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez ruch i prawdziwą rywalizację opartą na szacunku do przeciwnika.
Kontynuacją zajęć jest uczestniczenie najlepszych zawodników w klubie sportowym „Anders”.
Uczestnicy w turniejach tenisa stołowego zajmują często czołowe miejsca, co jest nieraz dla nich niezwykłym przeżyciem i nagrodą za żmudne godziny treningu.

WARSZATY PLASTYCZNE OD 15 LAT
Rysunek i malarstwo – możliwość przygotowania do egzaminów, doskonalenia warsztatu plastycznego. Na twórczość jest zawsze czas, jeżeli tylko jest pasja. Sztuka jest jednak tak piękną dziedziną, iż pozwala każdemu zdobywać szczyty w jego własnym tempie, wedle jego możliwości. Nauka rysunku i malarstwa to nauka patrzenia i zauważania elementów otaczającego nas świata. Przenosząc swoje obserwacje na podobrazie, uczymy się warsztatu plastycznego – nie zależnie jaką techniką pracujemy. Każdy się może nauczyć rysować i malować pod warunkiem, że wystarczy mu pracowitości i samozaparcia. Nauka rysunku i malarstwa jest procesem długofalowym, wymagający zaangażowania. Jeżeli chcemy się nauczyć rysować lub malować musimy być cierpliwi.
Prowadzący: Agnieszka Kastelik
Uwaga: zajęcia odpłatne - płatne z góry do 15 każdego miesiąca

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
Nauczanie języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat odbywa się w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz umożliwiającej uruchomienie zdolności naśladowczych przedszkolaków. Zajęcia w grupie wiekowej 7-11 lat doskonale powtórzy podstawy i uzupełnią słownictwo oraz struktury gramatyczne. Nacisk na komunikację i gry ruchowe sprawiają, że nauka języka będzie przyjemna, ale też efektywna.
UWAGA!!! Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchamiamy specjalny Kurs dla uczniów klasy szóstej SP przygotowujący do Sprawdzianu Szóstoklasisty w roku 2015.
Zapisy i informacje: tel.: 698435028
e-mail: sjo.proang@gmail.com, www.proang.edu.pl
odpłatność od 4,50 za zajęcia

RYTMIKA DLA DZIECI OD 3-6 LAT
Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku z przyjemnością. Specjalnie skonstruowane zajęcia rytmiczne zawierają w sobie różny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej, uwrażliwienia na zmiany zachodzące w muzyce, oswajania z zagadnieniami muzycznymi, ilustracjami ruchowymi do piosenek, elementami tańca towarzyskiego, tańca grupowego oraz relaksacją przy muzyce i muzykoterapią.
Pierwszym etapem kształcenia jest wyrobienie u dzieci koordynacji słuchowo ruchowej poprzez ćwiczenia reakcji ruchowej na bodźce dźwiękowe, poznawanie cech dźwięków: ich wysokości, czasu trwania oraz kształcenie umiejętności precyzyjnego odtwarzania rytmu, tempa, metrum itp.
Zajęcia sprawiają, że wasze pociechy w sposób łatwy i przystępny przyswajają sobie takie abstrakcyjne pojęcia jak wysoki - niski dźwięk, czy też szybko – wolno, cicho – głośno.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu ich długość zależy od wieku dzieci:
20-25 minut dzieci w wieku 3-4 lat
25-30 minut- dzieci w wieku 5-6 lat
Odpłatność 20 zł miesięcznie
Zapisy i informacje: tel.: 792 51 42 52

Ze względów organizacyjnych prosimy o systematyczne uczestnictwo dzieci w zajęciach prowadzonych przez instruktorów.
Uwaga: zajęcia odpłatne - płatne z góry do 10 każdego miesiąca (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
 (kliknij aby powiększyć)
J. ANGIELSKI
Rozkład zajęć
Opis

Powrót
2015-04-11
OPERETKA KRAINA UŚMIECHU
2015-04-13
Festiwal Artystyczny - Moja PASJA
2015-04-18
KONCERT LAUREATÓW FESTIWALU ARTYSTYCZNEGO-MOJA PASJA
2015-04-29
WOJCIECH BONOWICZ - spotkanie autorskie
2015-05-01
KALEJDOSKOP TALENTÓW
2015-05-16
II FESTIWAL ZUMBA - FITNESS
2015-05-19
KOMEDIA KRYMINALNA - WSZYSTKO PRZEZ JUDASZA
Copyright 2007 by Miejskie Centerum Kultury w Żywcu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Projektowanie stron: TENiT Internet